Otázky a odpovede

Prečo je detoxikácia v dnešnej dobe nevyhnutná?

V súčasnosti sme všetci vystavovaní vplyvu škodlivých látok na naše zdravie. Je to výsledok rýchleho napredovania doby. Chemický priemysel, jeho produkty a odpadové látky vypúšťané do vody či ovzdušia, chemické prísady v našom jedle, ťažké kovy, či zvyšky rôznych liekov užívaných v čoraz väčších množstvách sa neustále hromadia v ľudskom tele oveľa viac ako kedykoľvek predtým. Každý orgán ľudského tela je zasiahnutý ich vplyvom a podľa doby trvania ich vplyvu a veľkosti absorbovaných dávok dochádza k zhoršovaniu zdravotného stavu až po poškodenie tkanív.

Okrem týchto elementov prispieva k zlému stavu organizmu aj zlá životospráva, nedostatok pohybu, zlá kvalita jedál či ich prípravy, postrekovaná zelenina a ovocie, nedostatok vitamínov, stres, pracovné vypätie, fajčenie, pitie alkoholu a kofeínových nápojov atď.

V súčasnosti chemický priemysel vyrába také množstvo chemických produktov, že niektorí si ani neuvedomujú ich prítomnosť. Či to vnímame alebo nie, tieto chemické látky si vždy nájdu cestu do nášho tela. V súčasnosti je známych viac ako 2 milióny syntetických substancií, 25 000 ich pribúda každým rokom a viac ako 30 000 vytvára priemyselná výroba.

Detoxikácia organizmu je základnou podmienkou udržania dlhodobo zdravého organizmu. Detoxikácia je vhodná pre všetky druhy chronických civilizačných ochorení. Pokiaľ sa toxické látky z tela odstránia a tkanivá nie sú nenávratne porušené, organizmus si poradí s mnohými ochoreniami aj sám. Chemické produkty znečisťujú životné prostredie rýchlejšie ako je človek schopný prispôsobiť sa týmto zmenám. Náš organizmus nedokáže efektívne filtrovať všetky tieto nebezpečné látky. Chemické látky vo vzduchu, vode a jedle neustále poškodzujú náš organizmus a znižujú jeho obranyschopnosť.

Detoxikácia sa robí obvykle cez oblasť chodidiel, kde sa nachádza veľké množstvo potných žliaz a akupunktúrnych bodov. Vďaka poklesu koncentrácie škodlivín v krvi sa naštartuje proces nastolenia rovnováhy medzi krvou a orgánmi. Nasledujúce poklesy koncentrácií vyvolávajú postupné uvoľňovanie škodlivín z orgánov a tkanív. Preto detoxikácia trvá dlho a je to hra o koncentráciách na hraniciach priepustných membrán buniek v orgánoch a uvoľňovaní do krvi, o koncentráciách na prechode chodidlo - detoxikačný prostriedok (obvykle náplasť), alebo ionizovaný roztok vody, teda bariéra krv v tele / náplasť / voda.